Kanada Kanalı CBC, 2 Şubat 2018 tarihinde izleyicilerini yeni bir komedi ile buluşturacak: Crawford

ABD’nin kablolu kanallarından Comedy Central ile ortak yapım bir dizi olan Crawford‘un ilk sezonu 12 bölümden oluşacak ve CBC TV uygulaması kullanıcıları aynı gün içerisinde dizinin tüm bölümlerine ulaşabilecek.

Hikaye, hayatta kötü şans yakasını bırakmayan genç bir adamı merkezine alacak. Don isimli bu adamı şartlar ailesinin yanına geri taşınmaya zorluyor. Eve geri döndükten sonra rakunlarla bağ kurmak konusundaki doğal yeteneğini başarılı bir iş kurmak için kullanmaya başlıyor. Etrafında da eksantrik aile üyeleri mevcut.

Dizinin yaratıcısı, aynı zamanda Trailer Park Boys ve Black Jesus dizilerinin de yaratıcısı olan Mike Clattenburg. Ona yazar masasında Mike O’Neill, yapımcı koltuğunda ise Janice Dawe, Kathy Avrich-Johnson ve Laura Michalchyshyn eşlik ediyor. Dizinin yönetmenliğini de Clattenburg üstleniyor.

Dizinin kadrosunda yer alan isimler ise şunlar:

21 Thunder ve Between dizilerinden tanıdığımız Kyle Mac‘i üniversite terk, başarısız bir müzisyen olan ve hayatında işler yolunda gitmeyince çareyi ailesinin yanına geri dönmekte bulan Don karakterine hayat verirken izleyeceğiz.

Başrolünde yer aldığı Crossing Jordan dizisi dışında Shots Fired, Madam Secretary ve Luck gibi dizilerden de hatırlayabileceğiniz Jill Hennessy‘yi Don’un annesi Cynthia rolünde izleyeceğiz. 

Carnivàle, Body of ProofTURN gibi dizilerden hatırlanabilecek John Carroll Lynch‘i Don’un kafasından kurşun yedikten sonra konuşma yeteneğini kaybetmiş eski bir polis olan babası Owen karakterine hayat verirken izleyeceğiz.

Man Seeking Woman dizisinden anımsanabilecek Alice Moran‘ı Don’un ablası Wendy rolünde izleyeceğiz.

Daniel Davis Yang, Don’un küçük kardeşi Brian karakterine hayat verecek.

Emmanuel Shirinian‘ı Don’un eski sevgilisi ve aynı zamanda Wendy’nin yakın bir arkadaşı olan Manny karakterinde izleyeceğiz.

Steffi DiDomenicantonio, Cynthia’nın sadık yardakçısı Shellers karakterine hayat verecek.

Supinder Wraich, Don’un rakun işinde beraber çalışacağı Rita isimli bir veteriner asistanı olarak karşımıza çıkacak.

Good Witch dizisinden anımsanabilecek Chad Connell, Cynthia’nın genç sevgilisi Bryce karakterine hayat verecek.

Taylor Hanson Whittaker, Wendy’nin erkek arkadaşı Darren Cox karakteri ile karşımıza çıkacak. Aile üyeleri Darren’dan hiç haz etmiyor.

Reign’den hatırlanabilecek Megan HutchingsThe Adventures of Sinbad‘dan tanıdığımız Tim Progosh, ve Shoot the Messenger’dan hatırlanabilecek Dalmar Abuzeid de kadroda yer alacak diğer isimler arasında.

Bu da fragmanı: